Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Żaluzje drewniane czy bambusowe ?

Data dodania: 2022-01-07
wyślij wiadomość

Żaluzje drewniane czy bambusowe ?

Czym są żaluzje drewniane ?

Na początku warto scharakteryzować żaluzje drewniane, ponieważ często pojawiają się pytania z jakiego drewna są wykonane, jakie są ich rozmiary oraz jaka struktura lameli występuje przy tym rodzaju osłon okiennych. Najczęściej żaluzje wykonane są z drewna lipy amerykańskiej. Jest to bardzo wytrzymały budulec do tworzenia żaluzji drewnianych. Dzięki zastosowaniu drewna o silnej strukturze możemy wykonywać żaluzje o coraz większej szerokości. A jak to jest w przypadku szerokości lamelek? Lamele to poszczególne „listewki” z których tworzymy całość, połączone są za pomocą tasiemek lub sznurków i ułożone są do siebie równolegle. Do niedawna mogliśmy wybierać między standardowymi wymiarami lamelek 25 mm i 50 mm w chwili obecnej, podążając za nurtem i zapotrzebowaniem klientów na inne rozmiary, zaprojektowane i wprowadzone zostały do sprzedaży żaluzje drewniane o rozmiarze lameli 27 i 65 mm. Żaluzje drewniane posiadają dwie struktury – gładką oraz tłoczoną. Tłoczona wygląda bardzo realistycznie przez wytłoczenie sęków.

 

Jaka jest różnica pomiędzy żaluzjami 25 mm a 50 mm ?

 

Żaluzje w rozmiarze 25 mm najczęściej montowane są w tzw. Świetle szyby. Co to oznacza ? Montowane są zaraz pod ramą okna w górnej części szyby i schodzą analogicznie do samej dolnej ramy.  Najprościej mówiąc zasłaniają szybę nie zasłaniając pozostałych elementów okien takich jak rama, klamka. Żaluzje drewniane 25 mm mogą zostać doposażone w tzw. Fixy na prośbę zamawiającego. Są to elementy, które zapobiegają bujaniu się żaluzji podczas otwierania czy uchylania okna. Dzięki nim żaluzje stale przylegają do szyby. Tak samo jest w przypadku żaluzji 27mm.

Żaluzje o rozmiarze 50 mm montowane są najczęściej na wnękę okienną. Można je zamontować zarówno do sufitu jak i do ściany. Musimy pamiętać o tym ile zajmuje pakiet zwiniętej żaluzji, by po zwinięciu żaluzja drewniana nie blokowała nam lub całkowicie nie uniemożliwiała nam swobodne otwarcie okna. W przypadku wyboru żaluzji 50 mm możemy zastosować szersze lamele w rozmiarze 65 mm. Ich montaż jest taki sam jak żaluzji 50 mm i najlepiej wyglądają na dużych przeszkleniach, gdzie powierzchnia do zasłonięcia daje nam pole do popisu i możliwość zamontowania żaluzji o szerokich lamelach.

Czym są żaluzje bambusowe ?

Bambus jest naturalnym surowcem odpornym na wilgoć i wodę. Dzięki tym właściwościom śmiało można zamontować go w łazience czy kuchni. Mimo, że mogłoby się wydawać, że żaluzje bambusowe będą wyginały się od wody czy wilgoci to jest całkowicie przeciwnie. W takich warunkach zachowają swoje właściwości, oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Żaluzje jak każde osłony okienne wymagają od nas dbania o surowiec, z którego zostały wykonane. Podobnie jak żaluzje drewniane występują w dwóch kategoriach rozmiarowych od wyboru których uzależniony jest sposób ich montażu.

Które żaluzje powinniśmy wybierać ? Żaluzje drewniane czy bambusowe ?

Swoich zwolenników mają zarówno żaluzje drewniane jak i bambusowe w proporcjach mniej więcej 50 % na 50 %. Często o wyborze decyduje cena, ponieważ godne polecenia są zarówno jedne jak i drugie. Żaluzje bambusowe ze względu na swój naturalny wygląd jak i odporność na wilgoć, znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie żaluzje drewniane raczej są odradzane. Zarówno jedne i drugie możemy wyposażyć w ozdobne tasiemki, jednak tutaj ogranicza nas rozmiar. Tasiemki występują przy większych rozmiarach lamelek, tj. 50mm i 65 mm. W przypadku tych żaluzji możemy wybrać również sterowanie sznurkowe. Żaluzje bambusowe i drewniane 25 mm występują z systemem prowadzenia sznurkowego.

Jeżeli ciężko jest wybrać rozmiar i rodzaj żaluzji warto w wyszukiwarce wpisać frazę żaluzje drewniane Wrocław i zasięgnąć porady doświadczonego sprzedawcy, który wyjaśni jakie żaluzje będą najlepsze a co najważniejsze, które z nich będą mogły być zamontowane w naszych wnętrzach.

 Żaluzje drewniane Wrocław

Dodatkowo zastanawiając się nad tym które żaluzje będą najlepsze do naszego wnętrza musimy przeanalizować czy miejsce montażu narażone jest na wilgoć, oraz czy wystrój naszego wnętrza przemawia bardziej za żaluzjami bambusowymi czy drewnianymi. Więcej kolorystki lamelek do wyboru mamy w przypadku żaluzji drewnianych, te żaluzje występują również w kolorach tzw. Gładkich, to znaczy że możemy wybrać żaluzje w kolorze białym, czarnym, szarym i większości innych kolorów z podstawowej palety w sytuacji gdy, żaluzje bambusowe posiadają strukturę drewna i nie występują jako gładkie. Wyszukując żaluzje drewniane Wrocław dla mieszkańców Wrocławia i okolic można uzyskać informacje na temat tych osłon okiennych

 

maciejwasowski87
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6357
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 0 Artykułów: 5 Galeria zdjęć: 0
ARCHIWUM WPISÓW
2022 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 66768
Liczba wpisów: 222650
Liczba komentarzy: 903383
Liczba zdjęć: 680547
Liczba osób online: 667
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy