Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Rolety materiałowe - jaki model wybrać ?

Data dodania: 2022-01-08
wyślij wiadomość

Rolety materiałowe jakie wybrać ?

Rolety materiałowe możemy podzielić na rolety tkaninowe w kasecie, bez kasety, do okien dachowych. Najczęściej wybierane są rolety w kasecie, które często występują z prowadnicami bocznymi, dzięki czemu tkanina zawsze znajduje się przy oknie i nie porusza się pod wpływem wiatru lub przeciągu. Rolety bez kasety to ekonomiczne rozwiązanie i jest zazwyczaj stosowane do osłony dużych powierzchni okien lub witryn. Tkanina porusza się bez prowadnic a tkanina nie zwija się do kasety, wówczas taka roleta nazywa się roletą wolnowiszącą. Roletki na okna dachowe występują w kasecie oraz prowadnicach a za napięcie tkaniny odpowiada sprężyna zamontowana w kasecie rolety.Jaki typ tkaniny wybrać ?

Tkaniny rolet materiałowych, które są najczęściej wybierane mają przenikalność słoneczną na poziomie 60-80 %, wówczas taka tkanina pozwala na częściową ochronę przed nagrzewaniem pomieszczenia. Tkaniny tego typu dobrze sprawdzą się w przypadku zwiększenia prywatności w mieszkaniu. Tkaniny podgumowane są pokryte od strony zewnętrznej powłoką refleksyjną, która odbija promienie słoneczne. Takie tkaniny bardzo dobrze odbijają promienie słoneczne i chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Dostępne są również tkaniny niepalne lub z włókna szklanego, które są przede wszystkim montowane w szkołach, przedszkolach i obiektach użyteczności publicznej.

Na co zwrócić uwagę przy zamówienie rolet ?

Producentów rolet materiałowych jest mnóstwo, należy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania rolet oraz tkanin. Należy wybrać produkt krajowy a nie sprowadzany. Najlepiej wyszukać odpowiednie rolety materiałowe Wrocław biorąc pod uwagę opinie firm. Firmy specjalizujące się w roletach materiałowych oferują swoją usługę z montażem a my mamy wówczas pełną gwarancję na produkt oraz montaż.

maciejwasowski87
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6357
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 0 Artykułów: 5 Galeria zdjęć: 0
ARCHIWUM WPISÓW
2022 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 66768
Liczba wpisów: 222650
Liczba komentarzy: 903383
Liczba zdjęć: 680547
Liczba osób online: 667
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy