Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Rolety rzymskie - nowoczesna klasyka

Data dodania: 2022-01-08
wyślij wiadomość

Rolety rzymskie - wady i zalety

 Rolety rzymskie to rodzaj zasłon okiennych, które montuje się przed wnękę okienną. Wypełniają one cały otwór okienny przez co wyglądają estetycznie a jeśli wybierzemy odpowiednią tkaninę mogą służyć jako firanka. Rolety rzymskie obsługuje się przez podnoszenie i opuszczanie za pomocą koralika. Dzięki zastosowaniu hamulca roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości, bez ryzyka, że roleta samoczynnie się opuści. Mechanizm rolety rzymskiej jest zamontowany w rynnie górnej, do której zamocowana jest tkanina. Tkanina w całości maskuje rynnę górną ponieważ jest zaczepiana na rzep.

Jaką tkaninę wybrać do rolet rzymskich ?

Do wyboru mamy bardzo liczną paletę kolorów, wzorów oraz typów tkanin. Do najlżejszych tkanin zaliczymy tkaniny firankowe, które mają dużą przezierność. Mogą one występować jednolite, wzorzyste, wykonane z bawełny, lnu, jedwabiu i innych rodzajów tkanin. Kolejną grupą są tkaniny blackout czyli tkaniny zaciemniające. Roleta rzymska z wykorzystaniem tkaniny blackout mocno zaciemni pomieszczenie po jej opuszczeniu oraz uchroni przed nadmiernych nagrzaniem.Montaż rolety rzymskiej – jak wykonać ?

Rolety rzymskie montujemy przed wnękę okienną do ściany lub do sufitu. Do zamontowania rolet do ściany stosowane są kołki rozporowe, zazwyczaj 4 szt na jedną roletę. Jeśli chcemy zamontować roletę rzymską do sufitu , musimy sprawdzić, czy sufit jest podwieszany. Do sufitu podwieszanego musimy dobrać odpowiednie kołki ślimakowe lub motylkowe. Jeśli sufit nie jest wykonany z płyt GK możemy użyć standardowych kołków. Przed pierwszym montażem rolet warto wyszukać frazę rolety rzymskie Wrocław żeby krok po kroku sprawdzić etapy montażu.

maciejwasowski87
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6357
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 0 Artykułów: 5 Galeria zdjęć: 0
ARCHIWUM WPISÓW
2022 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 66768
Liczba wpisów: 222650
Liczba komentarzy: 903383
Liczba zdjęć: 680547
Liczba osób online: 731
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy