Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Moskitiery okienne oraz drzwiowe

Data dodania: 2022-01-08
wyślij wiadomość

Moskitiery – rodzaje i wykonanie

Moskitiery to rodzaj siatki na okna przeciw owadom montowanej na okna i drzwi w celu uniemożliwienia owadom przedostania się do wnętrza domu. Moskitiery wykonane są z profili aluminiowych oraz siatki z włókna szklanego, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Siatka z włókna szklanego posiada bardzo małe oczka zapobiegające przenikaniu komarów, much, pszczół i innych owadów. Siatka moskitiery może pełnić również funkcję anty smogową poprzez zastosowanie specjalnego rodzaju splotu.Moskitiery okienne – jakie wybrać ?

Moskitiery okienne dzielą się na ramkowe, rolowane oraz plisowane. Moskitiery ramkowe są wykonane z aluminiowej ramki lakierowanej proszkowo na dowolny kolor lub okleinę oraz z siatki z włókna szklanego. Moskitiera ramkowa jest bardzo łatwa w montażu i demontażu na okres zimowy. Dodatkową zaletą moskitier ramkowych jest duża przezierność, dzięki czemu są mało widoczne po zamontowaniu w oknie. Siatka na owady na okno rolowane działają na zasadzie roletki materiałowej, z tą różnicą, że zamiast tkaniny zwijamy siatkę. Jest to rozwiązanie dla osób , które chcą mieć możliwość regulacji zabezpieczenia okna przed owadami.

Moskitiery drzwiowe – wygoda i prostota

Najczęściej polecane są moskitiery plisowane, siatka wykonana jest z cienkiego drutu, a sama siatka jest zagięta w harmonijkę. Pozwala to na dużą sztywność siatki przy dużych otworach drzwiowych. Moskitiery plisowane możemy dowolnie regulować oraz całkowicie zamknąć – wówczas moskitiera jest dla nas niewidoczna. Kolejnym modelem są moskitiery zawiasowe, które działają na zasadzie drzwi. Zawiasy są montowane do ościeżnicy drzwi, a same drzwi możemy z łatwością użytkować, dzięki aluminiowej konstrukcji.

maciejwasowski87
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6361
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 0 Artykułów: 5 Galeria zdjęć: 0
ARCHIWUM WPISÓW
2022 styczeń

Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 66768
Liczba wpisów: 222651
Liczba komentarzy: 903384
Liczba zdjęć: 680552
Liczba osób online: 704
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy